Jak dlouho hrají starší žáci?
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak dlouho trva zapas starsich zaku

V dětských a mládežnických kategoriích se používá kratší doba hry – u mladšího dorostu a dorostenek má každý poločas 40 minut (u staršího dorostu se již hraje plná délka), u starších žáků a u žákyň 35 minut, mladší žáci hrají 2×35 nebo 2×30 minut, starší přípravky hrají 3×16–20 nebo 2×25 minut, mladší pak 3×12–16 nebo …

Jak dlouho se hraje fotbalový zápas

Utkání fotbalu se hraje na dva poločasy o 45 minutách. Mezi oběma poločasy je 15 minutová přestávka. Za dobu zameškanou střídáním hráčů, zdržováním hry apod. může rozhodčí každý poločas prodloužit.

Jak dlouho může brankář držet míč

Jak dlouho může držet brankář míč v rukou Brankář smí mít míč v rukou od chvíle, kdy jej má pod kontrolou, nejvýše šest vteřin.

Kdy platí gól ve fotbale

Je to tak, při výkopu na začátku každého z poločasů či po inkasované brance si nemusí hráči přihrát. Kterýkoli z nich může balon napálit rovnou na soupeřovu bránu, gól platí.

Co je to faul

Jenže mnohem více se tento výraz používá v hokeji. Ve fotbale většinou nemluvíme o tom, že tým hraje přesilovku, i když po vyloučení hráče to je v podstatě pravda. Faul – z anglického slova foul, znamená nedovolený zákrok na soupeřova hráče.

Jak dlouho trvá hokejový zápas

Hra. Lední hokej se hraje na 3 třetiny po 20 minutách, celkem tedy 60 minut čistého času (tzn. čas se při přerušení zastavuje). Mezi třetinami jsou dvě přestávky, každá trvá 15 minut.

Kdy se kope rohový kop

Rohový kop, zkráceně nazývaný roh, je standardní fotbalová situace, která se rozehrává od praporku vyznačující roh hrací plochy fotbalového hřiště. Zahrává se v případě, kdy se míč od bránícího hráče nebo brankáře dostane za brankovou čáru.

Proč se hraje fotbal 11 na 11

Informace o výrobku

Zábavnou formou je rozebíráno sto otázek z pravidel, historie, ale i kuriozit a rekordů. Je nejlepším střelcem historie opravdu Pelé, jak se mohlo stát, že za národní tým nastoupil fanoušek a ještě dal gól Kniha je určena všem, kdo mají rádi nejpopulárnější sport této planety.

Kdy může zasáhnout vař

Kdy zasahuje VAR: úmyslná ruka čili jestliže jde proti míči, nepřirozeně zvětšuje objem těla nebo je v nepřirozené poloze. Branka docílená rukou. Kdy nezasahuje VAR: pokud hlavní posoudí, že ruka úmyslná nebyla, nebo naopak, a videoasistent zároveň nemá důkaz, že se jednalo o stoprocentně špatný verdikt.

Co je to volný nepřímý kop

Volný kop (přímý či nepřímý) nařízený ve prospěch mužstva v jeho vlastním brankovém území se smí provést z libovolného místa uvnitř tohoto území. Nepřímý volný kop nařízený proti mužstvu v jeho brankovém území se provádí z nejbližšího místa na delší hraně tohoto území.

Kdy neplati ofsajd

Ofsajd se netrestá v případě, že se k hráči míč dostane přímo z kopu od branky, z vhazování nebo z rohového kopu.

Kdy se kope penalta

POKUTOVÝ KOP je jedním z herních trestů. Penaltu rozhodčí nařídí, jestliže se hráč ve vlastním pokutovém území dopustí přestupku, za který se mimo pokutové území nařizuje přímý volný kop. Zásady provádění pokutového kopu a sankce za porušení těchto zásad jsou uvedeny v pravidle 14 Pravidel fotbalu.

Jak dlouho trvá nejdelší hokejový zápas

Utkání tak může trvat teoreticky donekonečna. Rekordem NHL je utkání z 24. března 1936 mezi Detroit Red Wings a Montreal Maroons, které se prodlužovalo šestkrát, a celkový čas prodloužení byl 116 minut a 30 sekund (tedy celkem utkání trvalo 176:30 minut; Detroit vyhrál jediným gólem).

Kdo vymyslel hokej

Creighton, inženýr z Halifaxu, položil roku 1875 základy hokeje v Montrealu a Robertson upravil pravidla hry. Creighton založil první hokejový tým při McGillské Univerzitě v Montrealu a zorganizoval první zápas mezi Montrealem a Halifaxem. V roce 1880 Creighton odjel do Ottawy pracovat jako právní koncipient v Senátu.

Jak kopnout roh

Je možné jej kopnout buď s rotací od brány (míč se točí směrem od brankové čáry), k bráně (míč se točí směrem k brankové čáře) – z čehož může při shodě okolností padnout přímo gól (v obou případech se zde uplatňuje Magnusův jev) – a nebo se rozehrává na krátko. Hráč připravující se na rohový kop.

Jak kopat roh

Kop z rohu – fotbal

Kop se provede tak, že se míč položí na libovolné místo uvnitř rohového čtvrtkruhu u nejbližšího rohového praporku a libovolný hráč útočícího mužstva jej rozehraje. Poté se nesmí míče znovu dotknout dříve, než se jej dotkne jiný hráč.

Jak funguje VAR

Video asistent rozhodčího (VAR) (anglicky: Video assistant referee) je fotbalový asistent rozhodčího, který přezkoumává rozhodnutí hlavního rozhodčího s použitím video záznamu a sluchátka s mikrofonem pro komunikaci.

Co je to Offside

Ofsajd (z angličtiny offside či off-side), též postavení mimo hru, je pojem používaný v některých týmových sportech, jako např. fotbal či lední hokej. Pravidlo o ofsajdu v podstatě zakazuje způsob hry, při kterém se hráč zdržuje v okolí soupeřovy branky a čeká na dlouhou přihrávku, která přenese hru přes celé hřiště.

Kdy se kope přímý kop

když hráč nůžkami zasáhne soupeře, nejedná se již o nebezpečnou hru, ale o kopnutí soupeře, za které rozhodčí musí nařídit přímý volný kop. Jestliže hráč vsedě na zemi hraje míčem a tím znemožňuje ostatním hráčům hrát, jedná se o nebezpečnou hru vůči vlastní osobě.

Kdy se píská zakázané uvolnění

Zakázané uvolnění (anglicky icing) je nedovolený způsob hry v ledním hokeji. Nastává v situaci, kdy hráč jakkoli odehraje puk z vlastní poloviny ledové plochy (tj. před půlicí červenou čarou) tak, že bez dotyku dalšího hráče (ale i s případným odrazem od hrazení či ochranného skla) přejede až za branku soupeře.

Kdy se kope roh

Co je přímý kop

Front kick přední noha/přímý kop

Pohyb je zahájen přednožením pokrčmo přední nohy, ve stejném okamžiku se mírně vytočí stojná zadní noha na bříšku chodidla. Následuje kopnutí, při kterém se podsadí pánev a mírně zakloní trup. Přední noha se opět pokrčí a vrací se do základního postoje.

Jak dlouho trvá hokejový zápas is pauzami

Jak dlouho se hraje zapas v hokeji

Jak dlouho se hraje hokejový zápas

Hokejové utkání trvá 60 minut, medaile a zápisy v kronikách jsou tu navždy. Také na Mistrovství světa v ledním hokeji 2023 ve Finsku a Lotyšsku se reprezentační výběry utkávají o cenné kovy.