theme-logo-alt

Kde se vymyslel florbal

První formy sportu podobného modernímu florbalu se objevily v 50. letech ve Spojených státech amerických v továrně na plasty Cosom ve státě Minneapolis pod názvem Floor hockey, a také na kanadských univerzitách. Velkého rozkvětu se ale florbal dočkal až v 70. letech ve Švédsku, pod jménem innebandy.

Na co se hraje florbal

Pokud chcete začít hrát florbal jako hráč v poli, budete si muset pořídit zejména florbalovou hokejku, případně k ní dokoupit florbalovou čepel, dále florbalovou obuv, florbalové míčky, florbalové příslušenství (nátepníky, čelenky, vaky na florbalky, tašky) a florbalové branky.
Archiv

Jak dlouho trvá prodloužení ve florbale

203 Prodloužení

Utkání musí být prodlouženo, pokud má být rozhodnuto a skončí remízou. Prodloužení se hraje dokud jedno z družstev nevstřelí branku.

Jak se hraje florbal

Florbal hrají 2 družstva po 6 hráčích na každé straně, z toho pouze jeden brankář. Střídání hráčů se může provádět kdykoliv během utkání a bez omezení počtu střídání. Cílem hráčů je vstřelit gól do soupeřovi branky a zabránit soupeři, aby získal míček pod kontrolu nebo vstřelil gól.

Jak spravne hrat florbal

Střelbu nacvičujeme nejprve v klidu, později po samostatném úniku či naběhnutí na přihrávku spoluhráče. Dbejte na dodržování pravidel! Špatné návyky – nápřah nebo došvih nad úroveň pasu se těžko odstraňují! Rozlušujeme dva základní druhy střelby – tahem a příklepem.

Co se nesmi ve florbale

Jakýkoliv fyzický kontakt při vhazování je zakázán. Čepele hokejek se také nesmí dotýkat a musí být kolmo na středovou čáru, míček se musí nacházet uprostřed čepelí.

Co je povoleno ve florbale

NADZVEDÁVÁNÍ ČI SKLEPÁVÁNÍ HOKEJKY: není dovoleno, následuje volný úder, eventuelně i vyloučení. HRA MEZI NOHAMA: hráč nesmí vložit hokejku, chodidlo či nohu mezi soupeřovy nohy či chodidla, následuje volný úder. BLOKOVÁNÍ BRANKÁŘE PŘI VÝHOZU: je zakázáno, následuje volný úder.

Kdy začít s florbalem

Za ideální čas pro zahájení florbalového života, se tak jako při jiných sportech, považuje přelom 6 a 7 roku. V tomto čase děti začínají chápat mnohé věci v širších souvislostech, a proto jsou již dostatečně zralé na to, aby pochopili základy pravidel a chování na hřišti.

Co je sekání ve florbale

– sekání hokejkou – podražení soupeře držení soupeře – bránění ve hře hráči, který není v držení míče – bránění brankáři ve výhozu ( blíž jak 2 m) – nedodržení 2 m vzdálenosti od rozehrávajícího hráče – zastavení nebo odehrání míče rukou, paží, hlavou – opakované přerušování hry menšími přestupky, vedoucí k volným …

Jaké rozměry má florbalová branka

Oficiální florbalová branka o rozměrech 160 x 115cm se sítí, zástěrou a certifikací.

Kdy se zacal hrát florbal

Nejzazší kořeny florbalu byly nalezeny v roce 1958, myšlenka sálové hry s umělohmotnými hokejkami se zrodila v prostředí plastikářského průmyslu v Lakeville, předměstí Minneapolis v USA. Tehdy pravděpodobně výrobce s názvem Manufacture Shaper Co. představil hole a další materiál pod názvem Cosom. Tzv.

Jak začít hrát florbal

Nejlepší co vám můžeme doporučit je hlavně začít, nehledat výmluvy proč ještě počkat. Vezměte hokejku, sálovky a najděte si nejbližší partu která vás mezi sebe vezme a hrajte. Dnes již není problém najít partu nadšenců, která si jednou, dvakrát za týden jde florbal zahrát.

Jak se zlepšovat ve florbale

Pro sport jako je florbal a s mým fyzickým vybavením je naprosto nutnou součástí tréninkového procesu. Využíváme ho nejčastěji na zahřátí před tréninkem, ale také velmi často jako hlavní část fyzického bloku v tréninku. Různé cviky na rychlost, výbušnost, obratnost, posílení středu těla a celkové zlepšení kondice.

Jak dlouho trvá florbalový zápas

Doba utkání: florbalové utkání je rozděleno na tři stejné třetiny v délce 20 minut čistého času s dvěma přestávkami (10 min.). Čistý čas startuje signálem rozhodčího (píšťalka) od okamžiku zahájení nebo znovuzahájení hry po jejím přerušení. V průběhu utkání má každý ze soupeřů nárok na jeden oddechový čas (délka 30 s).

Jak vybrat florbalovou branku

Jak jsme zmínili výše, rozměr oficiální florbalové branky je 160×115 cm. Od tohoto rozměru existují už jen menší branky. Vybrat si můžete například z rozměrů 120×90 cm, 115×90 cm, 90×60 cm či 60×45 cm. Při výběru správného rozměru je třeba zohlednit zejména prostor, kde bude branka umístěna a také jaký účel má plnit.

Odkud je fotbal

Fotbal, který známe dnes, se podle dochovaných pramenů zrodil v Anglii v šedesátých letech devatenáctého století. To, co bylo předtím, fotbal jen zdaleka připomínalo. Zapátráme-li v historii, budeme dříve než o fotbale hovořit obecně o míčových hrách (Kilián, 2007). „To, s čím se hrálo, se nazývalo „míč“.

Jak dlouho se hraje florbal

Kdy je pozde zacit s florbalem

Jak trénovat florbal doma

Prvním krokem je najít doma místo, kde můžeš trénovat. Měl bys mít místo alespoň na tři kroky do každé strany. Minimálně je třeba tolik prostoru, aby ses s florbalkou v ruce dokázal otočit kolem dokola. Dalším krokem je rozhodnout se, co budeš doma trénovat.