Jak dlouho trvá florbalový zápas?
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak dlouhá je pauza ve florbale

V elitních soutěžích se hraje na 3×20 minut, přestávky mezi třetinami jsou 10 minut.

Co se nesmi ve florbale

Jakýkoliv fyzický kontakt při vhazování je zakázán. Čepele hokejek se také nesmí dotýkat a musí být kolmo na středovou čáru, míček se musí nacházet uprostřed čepelí.

Jak je velké florbalové hřiště

Hřiště má rozměry 40 m x 20 m a je ohraničeno mantinely se zaoblenými rohy. Mantinely musí být schváleny IFF a příslušně označeny. Hřiště je obdélníkové, rozměry udávají délku x šířku. Nejmenší povolené rozměry jsou 36 m x 18 m.
Archiv

Jaké jsou pravidla florbalu

Ve florbale se hraje míčkem pouze florbalovými hokejkami. Přihrávání či skórování tělem hráče je zakázané. Brankář nemá hokejku, chytá pouze rukama a tělem. Normální hrací čas je 3 x 20 min se dvěma 10-ti minutovými přestávkami během nichž si družstva vymění strany.
Archiv

Kdo vymyslel florbal

Původně florbal vznikl v USA, o této skutečnosti není příliš známo, jelikož oficiálně se za kolébku florbalu považuje Švédsko. V USA byl původně vynalezen dírkovaný plastový lehký míček. Tento míček zde byl vymyšlen baseballisty, kteří jej původně používali pro své tréninky, především pro trénink nadhazovačů.

Co je povoleno ve florbale

NADZVEDÁVÁNÍ ČI SKLEPÁVÁNÍ HOKEJKY: není dovoleno, následuje volný úder, eventuelně i vyloučení. HRA MEZI NOHAMA: hráč nesmí vložit hokejku, chodidlo či nohu mezi soupeřovy nohy či chodidla, následuje volný úder. BLOKOVÁNÍ BRANKÁŘE PŘI VÝHOZU: je zakázáno, následuje volný úder.

Proč hrát florbal

Dobré důvody proč začít hrát florbal

Florbal je týmový sport: Není nic lepšího, než se stát součástí týmu. Děti se spolu učí zodpovědnosti, důvěře a spolupráci – zkušenostem, které jim vydrží po celý život. Florbal je způsob života: Florbal spojuje mnoho lidí.

Jak dlouho trvá prodloužení ve florbale

203 Prodloužení

Utkání musí být prodlouženo, pokud má být rozhodnuto a skončí remízou. Prodloužení se hraje dokud jedno z družstev nevstřelí branku.

Jak začít s florbalem

Nejlepší cestou jak začít s florbalem, je vyhledat nejbližší florbalový klub a začít trénovat pod dohledem vyškolených trenérů, kteří se specializují na florbal, a proto porozumí veškerým potřebám malého florbalisty.

Kdy je pozde zacit s florbalem

Za ideální čas pro zahájení florbalového života, se tak jako při jiných sportech, považuje přelom 6 a 7 roku. V tomto čase děti začínají chápat mnohé věci v širších souvislostech, a proto jsou již dostatečně zralé na to, aby pochopili základy pravidel a chování na hřišti.